Po kilkunastu wieczorach spędzonych przy monitorze powstał w trudzie i znoju Muzyczny Elbląg. Elbląg, to miasto, z którego pochodzę, a jego muzyczna scena była mi bardzo bliska w czasach okołomaturalnych. Wspomnienia pozostają :) Postanowiłem pomóc Chrisowi – inicjatorowi tego zajścia – w przygotowaniu serwisu zawierającego informacje nt. elbląskiej sceny muzycznej i też dać jej coś od siebie. ;) Wyszła taka właśnie stronka. Dzięki niej mogłem odświeżyć swój kontakt z PHP, bo dawno już nie napisałem w tym języku czegoś ‚większego’ (choć ta strona aż tak gigantyczna to akurat nie jest ;) ).
Z ciekawostek, których nauczyłem się pisząc kod tego serwisiku: poznałem clean urls za pomocą htaccess, AJAX (nie mogłem znieść swojej ignorancji w tej dziedzinie, wypadało się trochę podszkolić ;) ), autoryzacja za pomocą graficznych tokenów. Wprawdzie początkowo miał to być mój debiut w Symphony, ale niestety szybko stwierdziłem, że ten framework nie specjalnie spełnia moje potrzeby (Symphony odłożyłem na półkę pt. Do pobawienia się później, bo chyba jednak wart jest lepszego poznania).
Ponadto, miałem okazję poznać takie narzędzia jak Google AdSense, czy narzędzia Google dla webmasterów (całkiem ciekawe zabawki ;) ) i upewnić się co do swojej niskiej samooceny jako grafik komputerowy. À propos – gdyby nie notka Filipa Teppera o Googlowatych krągłościach – byłoby jeszcze gorzej. ;)

Maintaining stroną zostawiam już Chrisowi, ale zastrzegam sobie możliwość dodania w przyszłości jakichś ficzerów :)
A póki co, życzę ME powodzenia! :)